E-Ticaret Fotoğrafçılığı

Bilinmesi Gereken E-Ticaret Fotoğrafçılığı Türleri

Bilinmesi gereken e-ticaret fotoğrafçılığı türleri, daha iyi çekimler yapmanızı sağlar. Elbette ki fotoğrafçılık alanında bazı kurallar ve hususlar mevcuttur. Fotoğrafçı ise bunları en iyi şekilde yerine getirerek ürünlerin pazarlama alanında daha iyi sunulmasını sağlar. Unutmayın, ürün pazarlamacılığı konusunda fotoğraf çekiminin önemi çok büyüktür. Çektiğiniz fotoğraflar ne kadar kaliteli olursa, insanlar da o ürüne olabildiğince fazla şekilde ilgi duyarlar. Biz de sizlere bu içeriğimizde, bilinmesi gereken e-ticaret fotoğrafçılığı türlerinden bahsedeceğiz.

Tekli Ürün E-Ticaret Fotoğrafçılığı Türleri

Bu çekim türünde, ilgili ürünü tek başına fotoğraflamanız gerekmektedir. Bu sayede ürün tek başına öne çıkacağı için izleyiciyi de tamamen kendine odaklar. Bu çekim türü özellikle de yüzük ve pırlanta gibi değerli eşyaların fotoğraflanmasında kullanılır. 

Grup Fotoğrafçılığı

Grup fotoğrafçılığı türü ise zaten adından da anlaşılmaktadır. Bu düzende çekim yaparken, ürünlerin bir grup halinde dizilmesi ve fotoğrafının çekilmesi sağlanır. Tabii bu esnada ürünleri belirli bir düzene göre yerleştirmenizde fayda var. Sonuçta görsel dizaynın uygun seviyelerde olması, fotoğrafı güzelleştirmektedir. 

Normal Boyutlu Ürünler

E-ticaret fotoğrafçılığı yaparken, normal boyutlu ürün çekimi tekniğini de kullanabilirsiniz. Yani ürün boyutunun fotoğrafı etkilememesi için fotoğraf çekme açısını ürüne göre ayarlamanız doğru bir hamle olacaktır. Bu sayede fotoğraf ve ürün boyutu dahilinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. 

Detay Fotoğrafçılığı

Detay fotoğrafçılığı tekniğinde ise ilgili nesneye zoom yaparsınız. Bu sayede ürün detayları izleyiciye daha iyi aktarılır ve ürünün incelenmesi de kolaylaşmış olur. 

Ölçek Fotoğrafçılığı

E-ticaret sektöründe en çok kullanılan tekniklerden biri de ölçek fotoğrafçılığıdır. Bu sayede ürünlerin boyutlarının kullanım esnasında ne şekilde duracağı saptanabilir. Bu teknik sayesinde kullanıcıların o ürünü daha iyi şekilde değerlendirebilmeleri de sağlanmış olur. 

360 Derece Fotoğraf Çekimi

Ürün fotoğrafçılığı yaparken, o ürünü tüm açılardan çekmek çok önemlidir. Sadece bir veya bir iki farklı açıdan çekilen görüntülerin pek de uygun olmayacağını belirtmek isteriz. Bunun yerine, ürünü 360 derecelik açılar dahilinde fotoğraflayıp o şekilde yükleyebilirsiniz. Bu şekilde bir çekim tekniği tercih etmek, insanların ürünü inceleme ve satın alma durumunu olumlu yönde etkileyecektir. 

Ayrıca sizler için hazırladığımız Manzara fotoğrafı için bilmeniz gereken 5 ipucuManzara Fotoğrafı İçin Bilmeniz Gereken 5 İpucu konulu içeriğimizi de okuyabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top